Domovská stránka‎ > ‎Škola‎ > ‎2.stupeň‎ > ‎

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

přidáno: 16. 12. 2009 1:45, autor: Miroslav Kucian

Každým rokem se zástupci naší školy vypravují na návštěvu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Letos se do Prahy vydala třída 9. B. Cílem bylo seznámit se s prostředím Parlamentu, také nakouknout do míst, kam se ne každý návštěvník dostane a obeznámit se s úlohou této dolní parlamentní komory.

Návštěvu jsme rozdělili na dvě části. V dopolední jsme se nejdříve zastavili v informačním centru, kde nám byl promítnut dokument o historii a významu Parlamentu ČR. 

Po té jsme se odebrali do prostor samotného Parlamentu ČR. Museli jsme všichni projít bezpečností kontrolou. Následovala prohlídka prostor, kde se pravidelně scházejí zvolení poslanci.

Po celou dobu nám byl k dispozici průvodce, který nám přiblížil jednotlivé prostory, obeznámil nás s jejich historií a zodpověděl naše dotazy.

Galerie pro hosty, odkud lze sledovat zasedání poslanců.

Prohlídkou skončila dopolední část. Odpoledne nás čekala návštěva zasedání poslanců. Před 14. hodinou jsme se sešli u hlavního vchodu do budovy Parlamentu ČR. Již během čekání před vchodem nás míjeli známé tváře poslanců. Z jedním z nich jsme si dovolili udělat společné foto.

Následovala opět bezpečností prohlídka a my jsme mohli zasednout do galerie pro hosty. Přibližně 45 minut jsme sledovali zasedání. Žáci měli možnost vidět na vlastní oči jeho průběh (například předkládání pozměňovacích návrhů či hlasování) a činnost poslanců během jednání.

Celá exkurze měla za úkol jednak přiblížit historii naší poslanecké komory, ale také její činnost v současnosti. Budeme se těšit opět na další návštěvu.


Comments