Domovská stránka‎ > ‎Škola‎ > ‎2.stupeň‎ > ‎

Turistický kurz žáků 6.ročníku 2016

přidáno: 21. 6. 2016 1:31, autor: Miroslav Kucian

Jako již každoročně se i letos od 13. do 16. června konal turistický kurz pro žáky 6. ročníku v Konstantinových Lázních.

Kurzu se zúčastnilo 29 žáků šestých tříd a 5 vedoucích družstev z 8. a 9. třídy. Účastníci se rozdělili do pěti družstev, v kterých bojovali o body do celopobytové soutěže.

Během kurzu si žáci vyzkoušeli práci s buzolou a orientaci v terénu. Při výpravě na hrad Krasíkov jsme navštívili statek, kde děti mohli vidět, slyšet a kmit různá zvířata (jeleny, divoká prasata, kozy, lamy, koně, husy, slepice, nutrie….).

V soutěžích zaměřených na práci s přírodními materiály vyráběli luky a tomahavky, stavěli obydlí z toho, co našli v lese a děvčata se pokusila vyzdobit se jako indiánky.

Další soutěže byly zaměřeny na pozornost a paměť. Všechen volný čas žáci strávili různými pohybovými aktivitami, jako například: házení na koš, ping-pong, jízda na kolečkových bruslích, fotbal, přehazovaná, soutěže s lanem, vybíjená, tenis, ...

Na závěr se konal táborový oheň s vyhlášením vítězů. Poté co si děti opekly vuřty, následovaly písně, které si žáci sami doprovodili na kytaru.

Podle reakcí dětí byl kurz velmi vydařený.

Za celou přípravu kurzu patří dík paní učitelce Gabriele Szatmaryové.

turistický kurz

Comments