Domovská stránka‎ > ‎Škola‎ > ‎Informace‎ > ‎

Energetici odměnili šikovné školáky.

přidáno: 1. 7. 2010 4:28, autor: Miroslav Kucian
ČLÁNEK PŘEVZAT Z WWW.HOKEJKV.CZ  ZDE 

Energetici odměnili šikovné školáky na ZŠ Růžový vrch. Krátké prázdniny začínají i hokejistům


Konec školního roku je tu a jako tradičně vyrazili hráči HC Energie Lukáš Sáblík, František Skladaný a Jakub Čutta (na menším snímku) na Základní školu na Růžovém vrchu, kde předávali vysvědčení a nejšikovnějším žákům také zvláštní odměny za jejich celoroční píli ve škole i na ledě. „Tato akce vznikla před pěti lety. Jsme moc rádi, že mezi nás hokejisté opět zavítali. Kluci a holky mají z jejich návštěvy velký zážitek. Oceňování nejlepších žáků je pro ně navíc zajímavou motivací do nového školního roku,“ říká ředitel školy Mgr. Miroslav Peer, se kterým jsme si zároveň popovídali o radostech a starostech při vzdělávání malých sportovců. Ti si teď mohou začít užívat zasloužených prázdnin. Třítýdenní volno startuje i velkým hokejistům, kteří se po dovolených vrátí k závěrečné fázi letní přípravy 26. července.

30.6.2010
Hokejové třídy fungují na Základní škole Růžový vrch již třináct let.„Sportovní třídy byly dříve zřizovány při základní škole ve Šmeralově ulici. Ta se ale později profilovala spíše do uměleckých směrů. Zejména za velké aktivity pánů Antonika, Trubače a Vaňka se podařilo hokejové třídy přenést do naší školy,“ vzpomíná ředitel ZŠ na Růžovém vrchu Mgr. Miroslav Peer.

Vzdělávání mladých hokejistů je pro školu i hokejový klub HC Energie prioritou. „Pro sportovní třídy máme zpracován zvláštní studijní plán. Hlavní rozdíl oproti běžnému je v tom, že žáci mají vedle běžné výuky každý týden navíc čtyři hodiny tělesné výchovy a k tomu ještě hodinu plavání. Samotný průběh školního dne je pro kluky uzpůsoben tak, aby mohli absolvovat všechny tréninky i zápasy. V praxi to pak vypadá třeba tak, že žáci jdou ráno na několik hodin do školy, poté zamíří na trénink a po něm se opět vrací do školy,“ přibližuje náročný program školáků a jedním dechem dodává: „Naše škola, stejně tak i hokejový klub, klade vždy na první místo výuku a školní výsledky!“

Přestože je vzdělávání sportovců v České republice mnohdy označováno za problematické, ředitel sportovní ZŠ na Růžovém vrchu o budoucnost svých žáků obavu nemá: „Je pochopitelné, že při náročném tréninkovém vytížení je nutné výuku trochu přizpůsobit. Jsem ale přesvědčen, že se dá kvalitní vzdělání a sportovní kariéra dobře skloubit. Snažíme se individuálně přistupovat k potřebám každého žáka. Pokud žák například absolvuje i tréninky s jinou věkovou kategorií, musí si svou absenci nahrazovat. Navíc pečlivě sledujeme studijní výsledky všech mladých sportovců a ve spolupráci s klubem dokážeme případné problémy efektivně řešit. Velmi se nám osvědčily i pravidelné schůzky hokejových trenérů s našimi učiteli. Musím říct, že vztah a spolupráce naší školy s HC Energií jsou v současnosti na mimořádně vysoké úrovni.“

Důkazem kvalitní přípravy na budoucí život jsou i dobré studijní výsledky bývalých žáků sportovních tříd na středních školách: „Spousta kluků od nás odchází na karlovarské gymnázium se sportovním zaměřením.“Školou na Růžáku již stihlo projít i několik hráčů, které dobře poznají i fanoušci extraligového týmu. „Studoval u nás třeba David Zucker, Pavel Kuběna nebo bratři Bauerové. Velmi rád vzpomínám i na Vojtu Poláka, který měl vždy vynikající prospěch,“ usmívá se při vzpomínce na bývalé žáky.

Rodiče malých sportovců se tedy rozhodně nemusí obávat, že by se jejich ratolesti ve sportovních třídách rozvíjely pouze jedním směrem. „V posledních letech se navíc snažíme vedle hokejistů zařazovat do tříd i jiné mladé sportovce, včetně dívek. Přednosti naší školy se snažíme rodičům co nejlépe vysvětlovat. Pravidelně každý březen pořádáme velkou schůzku pro rodiče našich budoucích žáků, kde je zasvěcujeme do zvláštností vzdělávání ve sportovních třídách. Opět ale musím zopakovat, že vzdělávání musí být vždy na prvním místě,“ uzavírá ředitel základní školy na Růžáků Miroslav Peer.

Ocenění hráči sportovních tříd v sezoně 2009/10 (sportovní výsledky)

Petr Kořán (3. A.)
Nikolaj Parshakov (4. A.)
Ondřej Pajk (gymnázium KV) 
Dominik Beer (6. B.) 
Jakub Novák (ZŠ Sokolov)

Ocenění hráči sportovních tříd v sezoně 2009/10 (studijní výsledky)

Jan Radosta (4. A.) 
David Cankov (4. B.) 
Tomáš Vildumetz (5. A.) 
Šimon Glanc (5. B.) 
Dominik Šála (6. B.) 
Filip Hauzr (7. B.) 
Tomáš Rubeš (8. A.) 
Jakub Černý (9.A.)
Karel Psohlavec, foto: Marek Mikeš
Comments